Doszło do uszkodzenia okna i przymierzasz się do wymiany całej stolarki okiennej – nie tylko w danym pomieszczeniu, ale we wszystkich pokojach? Zanim zdecydujesz się na tak duży wydatek, sprawdź czy faktycznie jest to koniecznością.

serwis_okien_pcv

Warto mieć świadomość, że dostępne usługi serwisowania mogą okazać się w wielu przypadkach znacznie tańszą, a przy tym efektywniejszą alternatywą dla usług wymiany całej stolarki okiennej. Szeroki zakres oferty sprawia, że właściwie z każdą usterką można zgłosić się do specjalistów.

1. Jeśli masz pękniętą szybę

Pęknięta szyba wcale nie musi być czynnikiem determinującym wymianę całej stolarki okiennej. Wielu fachowców, świadcząc usługi serwisowania, podejmie się naprawy takiego uszkodzenia. Zamiast wymieniać całe okno, zajmą się wymianą starej szyby i wstawią nową.

2. Jeśli elementy okucia są zepsute

Uszkodzone elementy okuć lub cały komplet nie jest podstawą do wymiany całej stolarki okiennej. Wystarczy zgłosić się do fachowców, którzy podejmą się wymiany zepsutych części lub – jeśli zajdzie taka konieczność – wymiany całego systemu. Z pewnością będzie to tańszy wariant niż wymiana wszystkich okien.

3. Jeśli uszkodzenia są wynikiem włamania

Próba włamania do mieszkania przez okna sprawia, że stolarka okienna może nadawać się do wymiany. Nie zawsze jednak warto podejmować tak pochopną decyzję. W większości przypadków istnieje możliwość naprawy zniszczeń – nawet, gdy zniszczenia są duże.
W takiej sytuacji należy wezwać specjalistów z serwisu, którzy ocenią skalę zniszczeń i podejmą dalszą decyzję.

4. Jeśli szyby są zaparowane

Zaparowane szyby zespolone mogą okazać się sporym problemem. Gromadząca się wewnątrz wilgoć stanowi doskonałe warunki do rozwoju pleśni. Zamiast jednak decydować się na wymianę, sprawdź czy specjaliści z serwisu będą w stanie się pozbyć problemu.
W większości przypadków wystarczy tylko dokonać wymiany zaparowanych szyb zespolonych, co jest znacznie niższym kosztem w porównaniu z wymianą całej stolarki okiennej.

Eko Plast

Serwis okien PVC i aluminium

668 638 398
Zadzwoń