Ciężko jest wyobrazić sobie mieszkanie w domu bez okien. To przez nie przenikają promienie światła dziennego, co sprawia, że wewnątrz pomieszczeń jest jasno. To one odpowiadają także za komfort cieplny oraz akustyczny wszystkich domowników. Dlatego też istotne znaczenie ma to, by wydłużyć żywotność stolarki okiennej.

profesjonalne_serwisowanie_okien

Warto, ponieważ wymiana okien na nowe może okazać się sporym wydatkiem. Szczególnie, jeśli musimy dokonać wymiany stolarki w każdym pomieszczeniu (by zachować harmonię). Jeśli więc chcesz sprawi, by okna pracowały dłużej, zdecyduj się na regularne serwisowanie.

Kiedy okna wymagają serwisu?

Teoretycznie okna powinno serwisować się wtedy, gdy jest to koniecznością. By jednak mieć pewność, że stolarka okienna znajduje się w dobrym stanie, przeglądów należy dokonywać minimum dwa razy do roku. Świetnym momentem okazuje się być okres wiosenno-letni oraz okres jesienno-zimowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że okna są dobrze przygotowane do lata oraz do zimy.

Warto jednak mieć świadomość, by wzywać serwisanta zawsze wtedy, gdy zauważymy jakąś usterkę, np. klamki są uszkodzone, okno przestaje się uchylać albo po prostu chcemy zmienić kierunek otwierania / zamykania skrzydła okiennego.

Dlaczego warto serwisować okna?

Serwisant, który zostanie wezwany do przeprowadzenia przeglądu, będzie w stanie ocenić stan stolarki okiennej. Szczególnie ważna jest szczelność, ponieważ od niej mogą zależeć między innymi koszty ogrzewania czy zużycie energii elektrycznej. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nieszczelne okna – głownie zimą – sprawiają, że temperatura wewnątrz pomieszczenia jest niższa. To zaś wymusza podkręcenie ogrzewania, co przekłada się na wyższe jego koszty.

Serwisowanie okien – jak to wygląda?

Usługa serwisu rozpoczyna się od przeglądu technicznego. Serwisant dokładnie weryfikuje stan okien, sprawdzając każdy element. Sprawdza szczelność, stan uchwytów, okuć, klamek. Ocenie poddaje również poprawność w kwestii regulacji ramy. Poszukuje przy tym wszelkich usterek, które mogłyby zaważyć na żywotności okna. Następnym krokiem jest usuwanie uszkodzeń, jeśli takowe się pojawiły.

Eko Plast

Serwis okien PVC i aluminium

668 638 398
Zadzwoń