Chociaż nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez okien, tak naprawdę nie przykładamy do nich większej wagi. Zupełnie je bagatelizujemy, a gdy dojdzie do ich poważnego uszkodzenia, decydujemy się najczęściej na kompleksową wymianę stolarki okiennej w całym mieszkaniu. Zamiast tego można zdecydować się jedynie na serwisowanie.

serwis_okien_pcv

Serwisowanie okien to usługa, która nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością. Większość z nas woli po prostu wybrać ten prostszy, ale znacznie kosztowniejszy i bardziej skomplikowany krok - wymianę. Tymczasem usługi w zakresie serwisu nie tylko pozwolą uniknąć wymiany stolarki, ale i przyczynią się do znacznej oszczędności kosztów.

Powody, dla których warto serwisować okna

Istnieje wiele powodów, dla których serwisowanie okien jest koniecznością. Głównie chodzi o kwestie związane z finansami.

Serwisowanie poprawia
szczelność okien

Jeśli okno jest nieszczelne, wówczas powietrze z zewnątrz dostaje się do środka pomieszczenia. To z kolei przekłada się albo na wyższe koszty ogrzewania (jeśli nieszczelność ma miejsce zimą), albo na wyższe koszty energii elektrycznej związanej z pracą klimatyzatora.

Serwisowanie pozwala
pozbyć się drobnych uszkodzeń

Niewielkie rysy na ramie okiennej, choć raczej nie mają większego znaczenia, nie wyglądają estetycznie. Zamiast jednak decydować się na wymianę całej stolarki, w prosty i szybki sposób można zamaskować wszelkie niedoskonałości. A pomoże w tym fachowiec świadczący usługi serwisowania. Jego doświadczenie oraz umiejętności pozwolą na zatuszowanie zarysowań, a okno będzie wyglądać jak nowe – znacznie niższym kosztem.

Serwisowanie pozwala
na poprawę funkcjonalności okien

Często zdarza się tak, że inne ustawienie mebli wymusza konieczność otwierania się okien na zupełnie inną stronę. Dla wielu osób jedynym rozwiązaniem jest wówczas montaż nowej stolarki okiennej, która uwzględnia ustawienie mebli po remoncie.
Zamiast jednak decydować się na zakup nowych okien, wystarczy zgłosić się do specjalisty. Fachowiec jest w stanie poprawić funkcjonalność bez konieczności wymiany całej stolarki okiennej. W ramach usług może zmienić stopień uchyłu, a także nadać oknom przeciwny kierunek otwierania się skrzydeł.

Eko Plast

Serwis okien PVC i aluminium

668 638 398
Zadzwoń